David NEČAS

ve spolupráci s Danielem NEČASEM,

 


Veškeré návrhy a připomínky k těmto internetovým stránkám, zasílejte prosím na e-mail: sdhsnezne@seznam.cz, popřípadě na soukromou adresu administrátora: dnecas@seznam.cz

 

 

Za tvůrčí tým děkuje

David NEČAS,

Sněžné 208,

592 03 Sněžné

 

Sněženský pohár 2009

Ohlédnutí  za  okrskovou  soutěží  hasičských družstev a 1. Ročníkem „Sněženského poháru."

 

V sobotu 23.5.2009 se opět po třech letech konalo ve Sněžném okrskové kolo soutěže hasičských družstev v požárním útoku. Oproti dřívějšku se soutěž nekonala v areálu rekreačního střediska Adamos, ale na fotbalovém hřišti u sokolovny.

Kromě okrskového kola proběhl také 1. ročník soutěže ženských družstev o „Sněženský pohár", který byl vypsán pro týmy žen z celého okresu. Záštitu nad tímto kláním převzal poslanec Parlamentu ČR a člen podvýboru pro IZS, pan Karel Černý, který věnoval putovní pohár pro vítězné družstvo.

Mimo samotné soutěže mohli diváci zhlédnout ukázku hasičské techniky, se kterou za tímto účelem přijeli SDH Nové Město na Moravě, SDH Bystřice nad Pernštejnem, SDH Jimramov a HZS Žďár nad Sázavou.  Po celou dobu konání akce bylo pro všechny soutěžící a návštěvníky připraveno rozmanité občerstvení, které zajistili domácí hasiči.

Soutěžní odpoledne zahájilo ve 12:00 okrskové kolo mužů, kterého se zúčastnila družstva z Daňkovic, Kadova, Krásného, 2 družstva z Kuklíka  a domácí. Okrskového kola žen se zúčastnila družstva SDH Daňkovice, SDH Krásné, SDH Kuklík a SDH Sněžné. Všechna družstva plnila při soutěži tyto disciplíny: Požární útok, štafetový běh 8x50m s překážkami a teoretickou část.

První ročník soutěže o „Sněženský pohár" zahájil ve 14:OO poslanec Parlamentu ČR pan Karel Černý a kromě družstev žen ze sněženského okrsku se ho zúčastnily hasičky z Herálce a Hamrů nad Sázavou. Vítězná trofej byla určena pro družstvo, které provede požární útok v nejkratším čase.

Během celého odpoledne mohli diváci vidět celou řadu kvalitních výkonů napínavých okamžiků a také smolných momentů. Malou, avšak již tradiční perličkou je, že domácí družstvo bylo v průběhu soutěže povoláno k zásahu. A to tentokrát u dopravní nehody v obci Sněžné. Po návratu však soutěž úspěšně dokončilo.

Všem soutěžním družstvům patří poděkování za účast a dodržování pravidel fair play během soutěže, všem divákům za vytvoření úžasné a neopakovatelné atmosféry a samozřejmě všem hasičům, kteří se svým nasazením přičinili o zdárný průběh celé akce.