David NEČAS

ve spolupráci s Danielem NEČASEM,

 


Veškeré návrhy a připomínky k těmto internetovým stránkám, zasílejte prosím na e-mail: sdhsnezne@seznam.cz, popřípadě na soukromou adresu administrátora: dnecas@seznam.cz

 

 

Za tvůrčí tým děkuje

David NEČAS,

Sněžné 208,

592 03 Sněžné

 
 

2010, 29.06. - Letecká nehoda - Nové Město na Moravě

29.06.2010, 13:02, Letecká nehoda, pád dopravního letadla…    

 

!!!Jednalo se o taktické cvičení záchranných složek ČR!!!

 

Jednotka vyjela k ohlášené letecké nehodě, pádu dopravního letadla na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Na palubě dle poplachové SMS zprávy cestovalo přibližně 30 osob a v nádržích měl letoun 600kg paliva. Po příjezdu na místo události členové jednotky pomáhali s transportem zraněných osob k záchranářským týmům, některé ošetřené osoby následně přenášeli k vrtulníku Letecké záchranné služby. Po ošetření osob, které se nacházely na ploše kopce, se většina jednotek zapojila do pátrání po zraněných osobách, které se nacházely v okolních lesích. Hasiči na místě spolupracovali s Rychlou záchrannou službou, Leteckou záchrannou službou, Červeným křížem ČR a Policií ČR. Zásah všech přítomných znepříjemňovalo velmi horké počasí…

 

!!!Jednalo se o taktické cvičení záchranných složek ČR!!!

 

Zásah probíhal v součinnosti s:

 

HZS Žďár nad Sázavou

HZS Bystřice nad Pernštejnem

HZS Jihlava

SDH Nové Město na Moravě

SDH Žďár nad Sázavou 2 - Zámek

SDH Bystřice nad Pernštejnem

SDH Ostrov nad Oslavou

SDH Polnička

SDH Bobrová

SDH Jimramov

SDH Dolní Rožínka

 

Vyhlášení poplachu: 13:02

Výjezd: 13:05

Návrat na základnu: 16:15