David NEČAS

ve spolupráci s Danielem NEČASEM,

 


Veškeré návrhy a připomínky k těmto internetovým stránkám, zasílejte prosím na e-mail: sdhsnezne@seznam.cz, popřípadě na soukromou adresu administrátora: dnecas@seznam.cz

 

 

Za tvůrčí tým děkuje

David NEČAS,

Sněžné 208,

592 03 Sněžné

 

2011, 08.05. - Požár zemědělského objektu - Daňkovice

V neděli 08.05.2011 proběhlo v dopoledních hodinách cvičení jednotek SDH Sněžné, SDH Kuklík a SDH Daňkovice. Nejednalo se o taktické cvičení HZS ČR, cvičení proběhlo v rámci kondičních jízd zmíněných sborů. Jednalo se o požár objektu v areálu ZD v Daňkovicích. Po příjezdu na místo události byla již část objektu v plamenech, v objektu se měly nacházet dle informací zodpovědné osoby 2 zraněné osoby. Jednotka SDH Sněžné zahájila hasební práce a vytvořila průzkumnou skupinu hledající raněné. Stejně tak SDH Kuklík vytvořil po příjezdu jeden hasební proud a nasadil jednu pátrací skupinu. Jedna z osob byla nalezena členy SDH Sněžné s popáleninami 2. stupně a hasiči proto poskytli zraněnému ihned po vynesení z objektu předlékařskou první pomoc. Druhá osoba, která byla nalezena členy SDH Kuklík byla po neodkladné předlékařské péči vyproštěna pomocí lezecké výbavy, jelikož se nacházela v nepřístupném místě. Jednotka SDH Daňkovice prováděla po celou dobu zásahu dálkovou dopravu vody a doplňovala tak CAS 20 MAN SDH Sněžné a CAS 25 3500 M2R Š 706 RTHP SDH Kuklík.  Námět cvičení zpracoval Ing. Bohdan Kalina, zásah probíhal pod velením SDH Sněžné.

 

Pozn.: Fotografie se pokusíme získat a zveřejnit co nejdříve…