David NEČAS

ve spolupráci s Danielem NEČASEM,

 


Veškeré návrhy a připomínky k těmto internetovým stránkám, zasílejte prosím na e-mail: sdhsnezne@seznam.cz, popřípadě na soukromou adresu administrátora: dnecas@seznam.cz

 

 

Za tvůrčí tým děkuje

David NEČAS,

Sněžné 208,

592 03 Sněžné

 
 

03)...06.02.2012, 00:33, Požár nízké budovy…

03) 06.02.2012, 00:33, Požár nízké budovy…

 

Jednotka vyjela k ohlášenému požáru rekreačního domu v obci Borovnice. Vzhledem k rozsahu požáru došlo postupně k vyhlášení 2. a 3. stupně poplachu. Práci hasičů komplikovaly extrémní klimatické podmínky, kdy teploty klesaly hluboko pod -20 °C. Docházelo k zamrzání čerpadel, hadicového vedení a proudnic. Všude kolem se navíc vytvořila silná ledovka. Postupně došlo k vyčerpání několika vodních zdrojů a požár byl zlikvidován až přibližně 11 hodin od vyhlášení. Naše jednotka opouštěla místo události cca v 11 hodin dopoledne, kdy stále několik jednotek zůstávalo na místě a pokračovalo v likvidaci vzniklých škod.

 

Zásah probíhal v součinnosti s HZS Žďár nad Sázavou, HZS Polička, HZS Jihlava, HZS Polná, HZS Bystřice nad Pernštejnem, SDH Nové Město na Moravě, SDH Borovnice, SDH Jimramov, SDH Kuklík, SDH Telecí, SDH Korouhev, SDH Bystré

 

Vyhlášení poplachu: 00:33

Výjezd: 00:37

Návrat na základnu: 11:00